Opis

Cykl "Mroczni" opowiada o losach Mrocznych - rasy pół ludzkich wojowników, którzy stworzeni zostali do ochrony zwykłych ludzi przed Helliotami: wrogiej rasy, która, by przetrwać, żywi się ciałem i krwią człowieka. W kodeksie Mrocznych jest to "zbrodnia, której należy zapobiec", dlatego nocami polują na żerujących Helliotów, niszcząc ich ogniem. Muszą jednak swe istnienie trzymać w tajemnicy przed innymi, gdyż dyskrecja pozwala im na przetrwanie czystej krwi rasy, by dalej móc walczyć z wrogiem.
Nazywają się Mroczni. I walczą ze złem...

Z cyklu Mroczni:
Tom 1: Dusza Mroku (Historia Carter i Dereka)
Tom 2: Serce Wojownika (Historia Marie i Ethana)
Tom 3: Krwawa Łza (Historia Irminy i Johna)
...

Tom 1 "Dusza Mroku"
Carter Flare, pracująca jako dziennikarka magazynu "Beauty Fashion" poznaje na swej drodze Dereka - jednego z Mrocznych, który usiłuje zabrać ją do swojego kraju, aby wyczyścić jej pamięć. Powód? Była świadkiem jego walki z Helliotami, dzięki której ocalił jej życie. Jako człowiek nie mogła znać prawdy o istnieniu jego rasy, dlatego porywa ją i zabiera w drogę do jego ojczyzny.
Podczas tygodniowej wycieczki poznają się lepiej. Ona jest wściekła na Dereka, że ją porwał, lecz zmienia zdanie, poznając jego historię. On, jako jedyny w swej rodzinie egocentryczny dupek, zmienia się pod wpływem Carter.
Czy ona wyleczy go z otaczającego jego duszę mroku? Czy on pozwoli jej zachować wspomnienia po nim? Czy pozwolą sobie na uczucie, rodzące się między nimi?